Pěvecké sdružení TUCET Humpolec vzniklo jako občanské sdružení sice až 26.03.2009, ale jako pěvecká zájmová skupina existuje již od roku 2006. Myšlenka založit nový pěvecký sbor vznikla koncem srpna téhož roku v jednom malém venkovském kostele ve Francii (Garat), na zájezdu Dechového orchestru mladých ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci. Sešli se tam úplně náhodou tři jeho členové: flétnistka Markéta Urbanová, hornistka Monika Králová a klarinetista Petr Chadim s Petrem Lisým, učitelem hudby. Atmosféra spolu s akustikou kostela je natolik inspirovala, že si v něm improvizovaně zazpívali. Od září 2006 se začali scházet ke zpěvu pravidelně a zároveň zvali další hudební nadšence, většinou bývalé žáky školy (instrumentalisty, kteří chtěli poznat kouzlo společného zpěvu). Sbor se tak rozrostl na 12 členů – tedy TUCET. Dne 14. prosince téhož roku se uskutečnilo jeho první veřejné vystoupení, a to v rámci vánočního koncertu ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci.

Toto malé pěvecké těleso začalo velmi dobře fungovat jak po hudební stránce, tak i jako dobří přátelé. Časem si pěvecký sbor TUCET vybudoval stálou posluchačskou základnu a začal pořádat pravidelné koncerty, převážně v Humpolci a jeho nejbližším okolí. Jenom během prvních pěti let své existence (do roku 2011) jich absolvoval úctyhodných pětatřicet. Mezi tradiční patří jarní (velikonoční) a vánoční (tříkrálový) koncert a nejoblíbenějším místem vystoupení je pro sbor TUCET evangelický kostel v Humpolci. Kromě toho pravidelně vystupuje v kostele sv. Mikuláše v rámci půlnoční mše na Štědrý den, ale také spolupracuje s místními varhaníky při přípravě a provedení koncertu, který se koná každoročně na Boží hod vánoční odpoledne.

Mimo Humpolec sbor vystupoval např. na podzimních slavnostech města Roudnice nad Labem “Město na řece času“ – Roudnické konsonance, v evangelickém kostele v Opatově a na festivalu “Vysočina hraje, tančí a zpívá“ v Pacově. Za mimořádně významná lze považovat vystoupení v Jihlavě v rámci zahájení Festivalu sborového umění ve spolupráci s Komorní filharmonií Vysočina (dnes Filharmonie Gustava Mahlera). V roce 2008 sbor TUCET s filharmonií realizoval skladbu P. Vranického “Knížecí slavnost“, v roce 2009 “Te Deum“ J. Haydna a v roce 2010 “Fantazii pro klavír, sbor a orchestr C moll“ L. van Beethovena. V létě roku 2013 vystoupil sbor TUCET ve spolupráci s Martinem Haškem (kytarista a zpěvák kapely „Pátrači“) na unplugged scéně multikulturního festivalu Sázavafest, který se konal ve Světlé nad Sázavou. Za významnou poctu považuje sbor TUCET vystoupení na vánočním koncertu kapely SPIRITUÁL KVINTET, který se konal v prosinci roku 2014 v kině v Humpolci. Zde sbor na úvod koncertu zazpíval nejen svůj repertoár, ale rovněž společnou skladbu s touto kultovní kapelou.

Sbor TUCET, možná vzhledem ke svému původu, často a rád spolupracuje s různými spřátelenými hudebníky či instrumentálními sdruženími. Kromě již zmíněné filharmonie a humpoleckých varhaníků je to často všestranný hudebník ale především klavírista/varhaník Martin Dvořák, saxofonové kvinteto “Swinging Chipses“, žesťový soubor ZUŠ G. Mahlera v Humpolci, kytarista Martin Sýkora, dechová kapela “Vysočinka“ či kapela “Transitus Irregularis“ a mnohé další.